top of page
NAPIS.png
fb.png
ig.png
pocasi.png

23.-25.3.2018

Freeridefest 2018 2.png

festival pro všechny příznivce svobodného pohybu v horách i v životě

Slunce, teplo, prašánek a večerní divočina.

Letošní Freeridefest v Hochfügenu ve znamení osmdesátek se díky krásnému počasí, skvělým sněhovým podmínkám a obdivuhodnému nasazení účastníků při shánění outfitů parádně vydařil.

A čím se vlastně osmdesátky vyznačovaly? Šponovkami a komboškami v zářivých barvách, lyžemi bez radiusu a pravděpodobně i uvolněnými mravy (to jsme si možná jen vymysleli). Každopádně večerní party byly plné zvedaček z Hříšňáku, tancování na stole a kalby až do rána, ale  kromě jedné diskokoule se nic nerozbilo a nikdo se neporval. Takže poměrně příznivé skóre.

Šlo ale samozřejmě hlavně o program na svahu, který byl plný workshopů a testování lyží a splitboardů. Zájemci mohli nakouknout pod pokličku lavinové problematice, vyzkoušet si freeride, skialp nebo freestyle na lyžích i na prkně a nebo třeba ochutnat neprávem zapomenutou disciplínu jako je balet na lyžích.

Opět proběhl freeridový závod, který měl letos pro muže jedinou podmínku – mohli jet pouze na dlouhých rovných lyžích. Porvali se s tím opravdu statečně a bylo až neuvěřitelné, jaké triky na nich někteří zvládli předvést. U žen šlo zejména o estetický dojem a o doladění osmdesátkového stylu do co největšího detailu. Byla to tedy opět pastva pro oko a řada pamětníků při tomto pohledu musela zamáčknout slzu. Ty obtažené modely prostě měly něco do sebe.

No a jak to bylo s hlavní hvězdou Freeridefestu? Rudi Garmischt - ústřední postava filmu Hot dog the movie, který byl pro letošní ročník velkou inspirací, byl nakonec rozpoznatelný v mnoha účastnících. Takže přesně nevíme, který byl ten pravý, ale věříme, že si festival užil, tak jak to umí jen on…

Celá akce by nemohla proběhnout bez štědré podpory našich partnerů – firem Tipsport, Peter Brett a Jägermeister. Děkujeme!

A náš velký vděk patří samozřejmě také značkám lyží, které bylo možné na festivalu otesovat – Blossom Skis ze Skicentra Eden, Black Crows, Line, Forest Skis, Bear Skis – a splitboardům od Snowboard Zezula. Díky!

Freeridefest 2018 2.png
program.png
Program

Setkání podobně smýšlejících lidí, kteří vyznávají svobodný pohyb nejen v horách, ale i ve vlastním životě. Víkend bude plný aktivit týkajících se freeridu a všeho kolem něj, proběhne několik závodů v různých disciplínách a vrcholem bude otevřený závod pro amatéry i profesionály ve style eighties, jehož cílem je pouze a čistě zábava.

Po celou dobu bude probíhat testování splitboardů a freeride a all mountain modelů lyží různých značek s možností odkupu.

Všechny workshopy budou probíhat prakticky - v terénu (freeride, skialp, split, laviny) nebo na sjezdovce (technika lyžování/snb, balet na lyžích, sportovní focení).

PÁTEK 23.3.2018

 • 10:00             zahájení festivalu

 • 10:30-12:30    workshopy freeride, laviny, technika lyžování, freestyle ski/snb

 • 13:00-14:00    BLIND CONTEST - závod v jízdě poslepu

 • 14:30-16:30    workshopy skialp, split, sportovní focení, balet na lyžích

 • 16:45-17:00    BŘÉŤŮV MEMORIÁL

 • 19:00                 ZAHÁJENÍ PARTY

SOBOTA 24.3.2018

 • 10:00-12:00    workshopy freeride, balet na lyžích, technika lyžování, laviny, freestyle ski a split

 • 13:30-17:00    ZÁVOD

 • 19:00 - ?            PARTY

 • 20:00.                vyhlášení vítězů

NEDĚLE 25.3.2018

 • 10:00-12:00    workshopy freeride, laviny, freestyle ski/snb a skialp

 • 12:30-13:00    OLLIE contest (SNB)

 • 13:30-15:30    workshop technika lyžování, sportovní focení, balet na lyžích a split

MÍSTO

Testování lyží a splitboardů a začátky všech workshopů na horní stanici lanovky 8er Jet. 

Prostor pro diváky a fanoušky závodu před restaurací 8er Alm.

Party a večerní program v Kristall baru a jeho přilehlém okolí.

Závod

Závod se pojede ve dvou kategoriích:

MUŽI

freeride na starých rovných dlouhých lyžích

ŽENY

freeride v osmdesátkovém outfitu - na lyžích nebo na snowboardu

ODBORNÁ POROTA

Simča Hrstková

Majo Ligda

Robin Kaleta

Za-vod.png
Registrace
registrace.png

Účast na festivalu je zdarma, ale je třeba se registrovat. Po vyplnění krátkého formuláře Ti přijde automatický mail s informací, jak se zapsat na jednotlivé workshopy a přihlásit na závod tak, aby na akci všechno běželo hladce...

Těšíme se na viděnou!

Ubytovani
Ubytovani-cerna.png

Ubytování v rámci festivalu si řeší každý individuálně, nicméně určitě je nejlepší spát nahoře ve středisku (kvůli plnohodnotné účasti na večerních party).

Variant je několik:

Podpora

Protože festival je koncipován tak, aby si ho mohl dovolit opravdu každý, kdo má rád hory, nemohl by proběhnout bez pomoci našich milých partnerů :)

Tímto jim mnohokrát DĚKUJEME!

podpora.png
bottom of page